Ostrzeżenie meteorologiczne

W ramach dzLOGO_imgw-150x150iałań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 28 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 02.07.2015 r.
Zjawisko/stopień zagrożenia: Upał/3
Obszar: województwo wielkopolskie
Ważność: od godz. 13:00 dnia 03.07.2015 do godz. 20:00 dnia 08.07.2015
Przebieg:Prognozuje się temperaturę maksymalną w piątek od 28°C do 31°C, w sobotę od 31°C do 34°C, w niedzielę, od 33°C do 36°C, w poniedziałek od 28°C na północy województwa do 31°C na południu. We wtorek i środę od 27°C na północy województwa do 31°C na południu. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%.
Uwagi: Brak.

110-lecie OSP w Babiaku.

logo27 czerwca 2015 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Babiaku świętowała swoje 110-lecie istnienia. Z tej okazji o godz. 15:30 w Kościele Parafialnym w Babiaku odprawiona została msza w intencji strażaków. Po mszy strażacy przemaszerowali pod GOK i BP w Babiaku, gdzie odbyła się oficjalna uroczystość. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, między innymi: Wicemarszałek Sejmu – Eugeniusz Grzeszczak, Senator – Ireneusz Niewiarowski, Starosta Powiatu Kolskiego – Wieńczysław Oblizajek, Radni Powiatu Kolskiego – Ryszard Kasiorek i Józef Rybicki, Wójt Gminy Babiak – Wojciech Chojnowski, Przewodniczący Rady Gminy Babiak – Ireneusz Wiśniewski, Prezes ARPAPOL o/Poznań – Sławomir Nowicki. W uroczystości wzięły również udział poczty sztandarowe jednostek: OSP Brdów, OSP Dębno Królewskie, OSP Bogusławice, OSP Lubotyń, OSP Chodów, OSP Kłodawa, OSP Drzewce, OSP Dąbie.
Czytaj dalej

Szacowanie szkód.

Znalezione obrazy dla zapytania susza w polsceNiekorzystne warunki atmosferyczne spowodowane brakiem dostatecznej ilości opadów atmosferycznych w okresie kwiecień – czerwiec 2015 r. wpłynęły negatywnie na wegetację roślin uprawnych na terenie całej gminy Babiak.
Wstępna ocena pozwala sądzić, że nastąpi znaczne obniżenie plonów oraz pogorszenie ich jakości.
Urząd Gminy w Babiaku prosi o zgłaszanie przez osoby poszkodowane tego faktu do tutejszego urzędu (pokój nr 21) w terminie do 10 lipca 2015 r. w celu rozpoznania rozmiaru szkód.

Wniosek dot. szkód.

VIII Sesja Rady Gminy Babiak.

herb babiakUprzejmie informuję mieszkańców Gminy Babiak, że VIII Sesja Rady Gminy Babiak odbędzie się w dniu 01 lipca 2015 r. tj. środa o godz. 13:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Babiaku z następującym porządkiem obrad: Czytaj dalej

Pomysły do nowej strategii LGD

Szanowni mieszkańcy obszaru LGD Stowarzyszenie „Wielkopolska Wschodnia”
i reprezentanci instytucji działających na naszym obszarze! W związku z rozpoczęciem procesu budowy nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014–2020, zwracamy się z prośbą o zgłaszanie propozycji działań / projektów jakie chcielibyście Państwo realizować. Jeśli mają Państwo pomysł, który powinniśmy uwzględnić w nowej strategii, prosimy o zawarcie wstępnej informacji na jego temat na niniejszym formularzu i przekazanie go do Biura LGD do 31 lipca 2015 r. Pracownicy Biura służą pomocą i odpowiadają na pytania dotyczące rodzajów działań, jakie mają szansę na uzyskanie wsparcia w nowym okresie.

Jeśli mają Państwo jakieś pomysły prosimy o wypełnienie zamieszczonego poniżej arkusza i przesłanie go na adres:
Stowarzyszenie „Wielkopolska Wschodnia”,
ul. Chopina 12, 62-511 Kramsk,
tel. 63 245 18 58,
e-mail: wielkopolska.wschodnia@wp.pl

Arkusz pomysłu