„Na Własne Konto”

Na własne konto - logo.

O programie „Na Własne Konto”

W bieżącym roku dzięki współpracy Gminy Babiak z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej uczniowie z terenu naszej gminy ponownie biorą udział w programie  „Na własne konto”. Tym razem jest to grupa 16 uczniów z Gimnazjum w Zespole Szkół w Brdowie pod opieką p. Wiesławy Nadolnej. Program ten to dodatkowe zajęcia z podstaw ekonomii i przedsiębiorczości, które realizowane są w szkołach gimnazjalnych z terenów wiejskich przez jeden tydzień ferii zimowych.

W ramach zajęć uczniowie poznają tajniki oszczędzania, zasady funkcjonowania przedsiębiorstw oraz rynku pracy, a także uczą się, jak rozwijać swoje umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w planowaniu swojej kariery zawodowej. Zdobytą wiedzę wykorzystują w praktyce podczas II semestru, przygotowując pracę konkursową oraz biorąc udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy ekonomicznej. Najlepsze szkoły i uczniowie otrzymują nagrody.

Obecnie realizowana jest już V edycja „Na Własne Konto” w której uczestniczy 35 szkół. Do tej pory w programie wzięło udział  10 000 uczniów z ponad 550 gmin z całej Polski. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów oraz kształtowanie w nich podstaw przedsiębiorczości

Pomysłodawcą i głównym wykonawcą projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi od ponad 25 lat. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

Więcej informacji o Fundacji EFRWP można znaleźć tutaj: http://efrwp.pl

Szczegóły programu „Na Własne Konto”: http://www.nawlasnekonto.pl