Spis Powszechny Ludności 2021

Drodzy Mieszkańcy gminy Babiak ‼‼
Do końca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 pozostało już mniej niż dwa tygodnie. Nie odkładajmy obowiązku spisowego na ostatni moment‼✍️
Spis powszechny trwa do 30 września br. i jest obowiązkowy. Najłatwiej i najbezpieczniej spisać się przez Internet.
Pomóż swoim dziadkom w wypełnieniu formularza w aplikacji spisowej dostępnej na https://spis.gov.pl. Pytania spisowe nie powinny sprawiać kłopotu, a całość trwa przeciętnie ok. 15 minut.

Obserwuj media społecznościowe i strony internetowe lokalnych mediów, wojewódzkich urzędów statystycznych i urzędów gmin. Tam znajdziesz informacje o działaniu mobilnych punktów spisowych. Powiedz dziadkom, że mogą się spisać również w takich miejscach jeśli wolą bezpośredni kontakt z rachmistrzem.

Twoi dziadkowie mogą się również spisać w urzędzie gminy. Jeżeli nie czują się pewnie, wybierz się z nimi lub powiedz im, że mogą poprosić o pomoc w spisie urzędnika gminy.

Masz pytania? Potrzebujesz dodatkowych informacji? Zadzwoń na infolinię czynną od 8:00 do 20:00, również w soboty i niedziele aż do końca spisu: 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora).

#LiczySięKażdy #LiczymySięDlaPolski #NSP2021

Materiał promocyjny głównego urzędu statystycznego, informacja o pomocy starszym osobom w dokonaniu spisu.