Muzyka filmowa i dwóch wirtuozów gitary.

Muzyka filmowa i dwóch wirtuozów gitary   Niezapomniane filmowe motywy muzyczne Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza będzie można usłyszeć 9 maja w wykonaniu wybitnych polskich gitarzystów jazzowych Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego.  Koncert „Celuloid” uświetni wieczór z okazji Dnia Animatora Kultury, podczas którego zostaną wręczone statuetki Kariatydy animatorom, twórcom oraz osobom wspierającym kulturę w Koninie oraz regionie. Zjawiskowe tematy z niezapomnianych filmów jeszcze nigdy nie brzmiały tak szlachetnie. Artyści ukazali wirtuozerię i wydobyli to, co najpiękniejsze w utworach polskich mistrzów muzyki filmowej. Artur Lesicki w wywiadzie dla „Zwierciadła” powiedział: „Żaden z utworów na płycie nie został oddany w wierny sposób, ale nigdy nie zmieniamy melodii, najwyżej utwory te rozwijamy harmonicznie. Oryginały pochodzą z innych czasów (…). Chcieliśmy zrobić to w bardziej współczesny sposób i wykorzystać potencjał instrumentów, na których gramy, pokazać pewien rodzaj szlachetnego brzmienia, które lubimy i które uważamy za bardzo interesujące”.   Płyta otrzymała nominację do nagrody FRYDERYK w kategorii Jazzowy Album Roku 2015.  „Duet Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego to nagranie absolutnie niezwykłe. (…) To dwu gitarzystów, którym udało się stworzyć rodzaj pojedynczego instrumentu, muzycznego zespolenia osiągalnego dla największych mistrzów”. [Rafał Garszczyński, JazzPress]  9 maja, g. 18.00, MDK w Kole  Bilety 25 zł w kasie MDK w Kole, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz na https://bit.ly/2TPFoz7

Niezapomniane filmowe motywy muzyczne Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza będzie można usłyszeć 9 maja w wykonaniu wybitnych polskich gitarzystów jazzowych Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego.

Koncert „Celuloid” uświetni wieczór z okazji Dnia Animatora Kultury, podczas którego zostaną wręczone statuetki Kariatydy animatorom, twórcom oraz osobom wspierającym kulturę w Koninie oraz regionie.

Zjawiskowe tematy z niezapomnianych filmów jeszcze nigdy nie brzmiały tak szlachetnie. Artyści ukazali wirtuozerię i wydobyli to, co najpiękniejsze w utworach polskich mistrzów muzyki filmowej.

Artur Lesicki w wywiadzie dla „Zwierciadła” powiedział: „Żaden z utworów na płycie nie został oddany w wierny sposób, ale nigdy nie zmieniamy melodii, najwyżej utwory te rozwijamy harmonicznie. Oryginały pochodzą z innych czasów (…). Chcieliśmy zrobić to w bardziej współczesny sposób i wykorzystać potencjał instrumentów, na których gramy, pokazać pewien rodzaj szlachetnego brzmienia, które lubimy i które uważamy za bardzo interesujące”.

Płyta otrzymała nominację do nagrody FRYDERYK w kategorii Jazzowy Album Roku 2015.

„Duet Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego to nagranie absolutnie niezwykłe. (…) To dwu gitarzystów, którym udało się stworzyć rodzaj pojedynczego instrumentu, muzycznego zespolenia osiągalnego dla największych mistrzów”. [Rafał Garszczyński, JazzPress]

9 maja, g. 18.00, MDK w Kole

Bilety 25 zł w kasie MDK w Kole, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz na https://bit.ly/2TPFoz7