V BIEG IM. POLI NEGRI W BRDOWIE

Dnia 21. Września 2013roku odbył się piąty, jubileuszowy, Bieg im. Poli Negri w Brdowie. Część sportowa odbyła się w Centrum Sportów Wodnych. Prowadzili ją Bartosz Mikołajczyk i Dariusz Racinowski. Część sportowa objęła trzy biegi: bieg główny na 10 km, bieg na 3 km dla dzieci oraz bieg na 100 dla maluchów, którzy rozpoczynają przygodę ze sportem. Dodatkowo maluchy pod opieką Kingi Stempińskiej malowały portrety Poli Negri i bawiły się. Rodzice w tym czasie mogli wziąć udział w biegu głównym lub kibicować pociechom w biegu a trzy kilometry.

Wyniki:

BIEG NA 10 KM

KOBIETY – 1. EWA KOSIŃKSA – BRDÓW; 2. JOLANTA SZURGOT – POWIERCIE

MĘŻCZYŹNI – 1. MARIUSZ TRZMIELEWSKI – KONIN; 2. LESZEK CEGLEWSKI – WĘGLEW; 3. KRZYSZTOF CHRZANOWSKI – KOŁO

BIEG NA 3 KM

DZIEWCZĘTA – 1. ZUZANNA SZARA – BRDÓW; 2. KATARZYNA RACINOWSKA – BRDÓW; 3. SYLWIA LEWANDOWSKA – POLONISZ

CHŁOPCY – 1. MICHAŁ ZASADA – OSÓWIE; 2. GRACJAN PIETRZAK – MODZEROWO; 3. DOMINIK JÓŹWIAK – BRDÓW

Po zakończeniu biegów uczestnicy przeszli do centrum Brdowa, gdzie panie z Klubu Seniora serwowały grochówkę i smalec z kwaszonymi ogórkami. Tam odbyło się wręczenie pucharów dla zwycięzców. Tą część prowadzili Piotr Królikowski i Agnieszka Sławnikowska. Wszystkim uczestnikom i gościom przygrywała Kapela Brdowska.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Ireneusza Wiśniewskiego – przewodniczącego Rady Gminy Babiak, Andrzeja Rosińskiego – z-cę przewodniczącego rady, wicewójta gminy Tomasza Szymańskiego, radnych i proboszcza ojca Waldemara Pastusiaka.

Organizatorzy – TPZB i MKS „Brdów” dziękują druhom OSP Brdów za pomoc w zabezpieczeniu biegów i zabezpieczenie medyczne. Ojcu proboszczowi za sprzęt nagłaśniający i wicewójtowi gminy Tomaszowi Szymańskiemu za zabezpieczenie energii elektrycznej przy CSW.